Topte klimatizací

Datum publikace: 11.03.2021

Délka čtení: 3 minuty

Právě teď je nejlepší doba pořídit si klimatizaci. Mnoho z Vás si asi klepe na čelo, protože venku už je zima a spíše než chladit, potřebujete přitopit. A o to právě jde. Co zkusit topení klimatizací!

Vytápění – neznámá funkce klimatizací

V současnosti každá klimatizace na trhu v sobě ukrývá něco, co si zákazníci poptávající klimatizaci často neuvědomují. A totiž, že klimatizace umí vedle chlazení také topit. Topení klimatizací je velice efektivní a ekonomické, a to až třikrát ekonomičtěji oproti klasickému způsobu vytápění. Představuje tak ekologický a šetrný způsob vytápění, jelikož netopí přímo elektrickou energií, ale klimatizace je jí pouze poháněna.

Úsporný zdroj tepla

Současné moderní klimatizace mají zabudované výkonné tepelné čerpadlo se systémem vzduch – vzduch. Fungují tak obousměrně. Co to znamená? Při topení klimatizační jednotkou dochází k obrácení distribuce tepla. Vnější jednotka získává teplo z okolního vzduchu, čímž dochází k tomu, že vnitřní jednotka topí. Jedná se o levné topení, které navíc v létě využijete i k vychlazení prostor.

Klimatizace dokáže vyprodukovat několika násobně více tepla, než kolik je potřeba dodat elektrické energie pro její provoz.

Výhody topení klimatizací

Klimatizace, která topí, má celou řadu výhod, které zejména doma oceníte:

  • okamžitá distribuce tepla
  • pořizovací cena – pořizovací cena klimatizace se pohybuje v podobné cenové hladině jako kotel na tuhá paliva; nejsou však nutné žádné další stavební úpravy, čímž odpadají další náklady
  • úspora nákladů na elektrickou energii – neboť se jedná o tepelné čerpadlo, máte nárok na tarif D57d se sníženou sazbou (jedná se o jednoduchý výpočet, se kterým Vám rádi poradíme)
  • úspora času
  • kromě stěžejních funkcí chlazení a topení fungují klimatizace také jako čističky vzduchu
  • nenáročné na údržbu

S výběrem optimální klimatizace pro chlazení i topení Vám rádi poradíme. 

Stačí zavolat na 735 066 086!

Přečtěte si články na podobné téma

Zobrazit všechny články