Klimabott blog

Všechno o chlazení, topení, větrání a energiích, na co se nás často ptáte.

Proč jsou dnes fotovoltaické elektrárny v kurzu

Cena fotovoltaických panelů s postupem doby klesá, účinnost však naopak stoupá. Co to pro zákazníka znamená? Ekonomicky nejvýhodnější je elektřinu ze solárních panelů spotřebovat přímo doma. Podpoříte tak svoji energetickou nezávislost a ušetříte na platbách za energie.

Proč jsou dnes fotovoltaické elektrárny v kurzu

Dnes jsou fotovoltaické elektrárny logickou volbou.

Nejen na novostavbách, ale i u starších rodinných domů najdou fotovoltaické elektrárny své uplatnění a svému provozovateli zajišťují kvalitní zdroj ekologické elektrické energie. Ta je pak ve spojení s inteligentním monitoringem a řízením smysluplně využívána a z maximální části spotřebovávána přímo v domě.

Každý watt, který si vyrobíte a spotřebujete, nemusíte nakupovat jinde.

A to je jednoznačně největší benefit vlastní fotovoltaické elektrárny. A co s přebytečnou elektřinou? Tu je nyní možno „uschovat“ do virtuální baterie v distribuční síti, která Vám ji umožní, v případě potřeby, opětovně využít.

Asi nejtěžší rozhodnutí bývá pro zákazníka to, komu realizaci projektu zadat. Kvalitní firma za Vás udělá, nebo Vám pomůže udělat, veškeré nezbytné kroky od rezervace výkonu u provozovatele vaší distribuční soustavy, přes zajištění dotačních programů až po samotnou fyzickou stavbu elektrárny. Při výběru si ale dávejte pozor, jestli Vámi vybraný dodavatel staví opravdu poctivě, v souladu s platnými normami a neohrožuje tak Váš život a Váš majetek.

V KLIMABOTTu dbáme na dodržování bezpečnostních pravidel a platných předpisů. Provádíme poctivé pospojování konstrukcí, jejich zemnění, instalaci oddělených přepěťových ochran, měření spotřeby a regulaci přetoků a v neposlední řadě i vzdálený dohled nad tím, jestli Vám elektrárna šlape, jak má.